Szukaj
  • Magda Moskal

Szukając swojego powołania nie patrz na zewnątrz, spójrz do środka.Pracownia alchemika. Spowite mrokiem, niedostępne dla niewtajemniczonych laboratorium, daleko od zgiełku świata. Cisza. Na półkach rzędy fiolek, kolby destylacyjne, odbieralniki. Słoje i butelki z różnymi substancjami, tłocząc się na szafkach, ukrywają w cieniu wielość barw i kolorów, którymi są wypełnione. W kominku ogień. Na dużym stole, na środku pracowni kociołki z rozgrzaną, bulgoczącą zawartością - sekretnymi składnikami, które usilnie współuczestniczą w tajemnych czynnościach. W transmutacji ołowiu w czyste, drogocenne złoto. Nad stołem w skupieniu pochyla się alchemik, intensywnie pochłonięty swoją pracą. Spójrz na jego twarz. To Twoja twarz. Uczestniczysz w tajemnicy. Zamieniasz swoje życie w czyste złoto.


Zamieniasz swoje życie w czyste złoto? Czy właśnie to robisz ze swoim życiem?


Jakie uczucia pojawiają się w Tobie, kiedy myślisz o swoim istnieniu? Poczucie tajemnicy, wdzięczność, ekscytacja, czy bardziej nuda, dezorientacja lub poczucie braku sensu? Gdzie jesteś teraz w swoim życiu? Na prostej, słonecznej drodze do jasno wyznaczonego celu, czy w ślepej uliczce w nieznanym mieście o północy? Mnie bardzo długo w życiu zawodowym towarzyszyło drugie uczucie. Chodziłam do pracy, którą przecież sama sobie wybrałam. Nie zostałam do niej zmuszona żadnym odgórnym dekretem, a jednak miałam poczucie co porannego zamachu na moją wolną wolę, kiedy wbrew sobie wyruszałam „zarobić na chleb”. Nie zastanawiałam się wtedy czemu moja praca ma służyć w dłuższej perspektywie; jaki udział w świecie chcę mieć poprzez zajęcie, którego się podjęłam; ani jakie ważne wartości realizuję. Nie miałam poczucia sensu, nie miałam poczucia sprawczości. Żyłam z dnia na dzień, bez refleksji. Poczucie bezsensu wkrótce zaczęło rozlewać się na inne sfery mojego życia. Tak to już jest z bezsensem – albo wypełnisz go treścią, albo jak czarna dziura zacznie pochłaniać przyległe rejony.

Jak wypełnić życie sensem?


Jak mówi Simon Sinek: „Zacznij od Dlaczego”. Dlaczego żyję? Dlaczego pracuję? Czemu ma służyć moje życie i praca? Co jest moim powołaniem, moim Dlaczego? Odpowiedzi są ukryte w historii Twojego życia. Spróbuj przywołać w pamięci momenty, które mocno Ci w pamięć zapadły – te przełomowe, istotne oraz te drobne, ale bliskie sercu. Pozytywne i negatywne.


Jakie lekcje z nich wyniosłeś?

Jakie motywy się powtarzają?

Jacy ludzie mieli kluczowy wpływ na tok Twojego życia? Z jakiego powodu?

Co lubiłeś robić? W czym się spełniałeś? Jakie mocne strony w sobie zaobserwowałeś?

Jak te wszystkie elementy do siebie pasują? Jak możesz stworzyć z nich całość? Jak możesz je realizować w swoich codziennych czynnościach w pracy, którą wykonujesz?


Wszystko czego potrzebujesz jest w Tobie. Wszystkie tajemne składniki czekają, aż je połączysz i zamienisz w czyste złoto. W życie, które ma sens. Tylko Ty masz moc to uczynić.
PRACA I ŻYCIE,

KTÓRE WYRAŻAJĄ

KIM JESTEM

_______________________________

Magdalena Moskal, Coach Kariery i doradca zawodowy

Profundo Coaching

Mail: magdalenamoskal@profundo-coaching.com

Strona Internetowa: www.profundo-coaching.com

Telefon: +48 601515207

_______________________________

18 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kim jestem?